Challenge | 11. – 13. září 2015

G2 Cup Challenge 2015 vyhrál Florbal Chodov

13.9.2015 21:05 - Chodov prošel turnajem bez porážky a ve finále narazil v pražském derby na Spartu, kterou porazil těsně 2:1 a po zásluze vybojoval pohár za první místo a prémii 10.000 korun od Komerční banky.

Finálový zápas byl především díky bezchybným brankářům velmi dlouho bezbrankový. Mlčení střelců prolomil ve druhé třetině jako první chodovský Eremiáš, který po zemi prostřelil výborného Zítka. Sparta musela zvýšit obrátky a tlačila se za vyrovnáním, kterého dosáhla v přesilovce půl minuty před koncem druhé třetiny díky šikovné teči Viléma Kavana.

Ve třetí třetině se tak začínalo od nuly a Chodov postupně získával více ze hry. Svůj tlak přetavil ve vítěznou branku, kterou vstřelil Daniel Maxa. Sparta se nevzdala, hnala se za vyrovnáním, ale když Štěrbák neproměnil svoji velkou šanci pár minut před koncem, srovnat už nedokázal.

Přestože ve finále padly jen tři branky, bylo opravdovým vyvrcholením G2 Cupu 2015.