TJ Znojmo chce ukázat, že má na 1. ligu

29.8.2012 11:15

Minulá sezóna v první lize nedopadla pro znojemské juniory dle jejich představ. Po těsné prohře v prvním kole s Brnem se hráči dokázali oklepat a vybojovat vítězství nad Havířovem, ale další těsná porážka s Vítkovicemi poslala tým do kolen a následovala dlouhá série nepovedených zápasů. S pouhými šesti body a bilancí dvacet porážek a dvě výhry skončil znojemský juniorský tým na posledním místě a sestoupil do druhé ligy. Špatnou zprávou pro tým byl i odchod několika hráčů, ale dle trenéra Libora Šťasty má Znojmo mladý a perspektivní tým, který se určitě v příští sezóně popere o postup zpět do nejvyšší soutěže.

Posledního měření sil mezi juniorskými celky na Czech Open se tým ze Znojma nezúčastnil, a tak jsme zvědaví v jaké formě se na turnaji G2 Cup 2012 představí. V základní skupině narazí na pražskou Spartu, Chodov a Hradec Králové. S jakými ambicemi tým do turnaje TJ Znojmo vstupuje, jaké jsou očekávání od první ročníku G2 Cupu a na další otázky nám odpovídal Jan Šťastník, člen výkonného výboru oddílu florbalu.


31. srpna startuje první ročník florbalového turnaje juniorských celků G2 Cup 2012. Co od tohoto turnaje očekáváte a jakým směrem by se podle Vás měl tento turnaj rozvíjet? 
Očekáváme od tohoto turnaje minimálně 4 velmi kvalitní zápasy s prvoligovými soupeři, se kterými nebudeme mít možnost v sezóně měřit síly, jelikož jsme sestoupili do 2. ligy

První ročník je ve znamení elitních českých týmů. S jakými ambicemi do turnaje vstupujete? 
Nemáme žádné přehnané ambice, budeme si dávat postupné dílčí cíle dle vývoje samotných zápasů a budeme se snažit posunout naši hru co nejvíce dopředu, výsledky pro nás na tomto turnaji nejsou priorita.

Jaký program pro realizační tým a hráče během turnaje zvolíte? 
Program bude asi standartní , kromě florbalu se budeme snažit s hráči podniknout i nějaké jiné aktivity, přeci jen je to jejich poslední víkend před nástupem do školních lavic, tak ať si ten konec prázdnin užijí společně s florbalem.

Juniorské kategorie jsou vždy spojeny s odchodem hráčů k mužům a příchodem hráčů z mladších kategorií. Mohl byste zhodnotit sílu Vašeho týmu nyní ve srovnání s minulým rokem. 
Odchodů nás postihlo hodně, krom hráčů ročníku 93, kteří přešli do mužů nás opustil i Vojtěch Procházka , jenž neodolal nabídce do "A" TJ JM Chodov, David Kučera odešel do juniorského celku FBC Ostrava, Lukáš Blizňák do juniorky Otrokovic.

Jaké jsou cíle Vašeho týmu do sezony 2012/13? 
Cílem je jednoznačně boj o návrat do elitní soutěže juniorů.

G2 Cup má ambice se v příštích ročnících stát turnajem s mezinárodní účastí. Ocenil by jste, kdyby jste těsně před začátkem sezóny mohl otestovat sílu a připravenost svých svěřenců s týmy ze zahraničí? 
Samozřejmě , že měření sil se zahraničními soupeři je zejména pro hráče vítané zpestření, ovšem z mého pohledu turnaj s letošní účastí splňuje ty nejpřísnější juniorská kritéria a pokud by tomu tak bylo i nadále , nebylo by to vůbec na škodu.